en_GBpl_PL

ELEONORA and BEATRICE DALLAGNESE

Eleonora i Beatrice są dziewiętnastoletnimi bliźniaczkami. Naukę gry na fortepianie rozpoczęły w wieku 4. lat. Od 2015 roku uczęszczają do Accademia Pianistica „Incontri col Maestro” w Imola, gdzie kształcą się pod okiem Maestro Stefano Fiuzzi i Maestro Ingrid Fliter na fortepian solo oraz Maestro Nazzareno Carusi w dziedzinie muzyki kameralnej. Równocześnie studiują również u Maestro Alberto Nosè. W lipcu 2018 r. ukończyły studia z najwyższymi ocenami i wyróżnieniem w Konserwatorium „C. Pollini” w Padwie.

Beatrice i Eleonora uczestniczyły w wielu kursach mistrzowskich, prowadzonych przez takich mistrzów jak: Selma Chicco Hajdin, Franco Scala, Boris Petrushansky, Andrè Gallo, Gloria Campaner czy Federico Colli. Występowały z recitalami nie tylko w wielu miastach Włoch i Europy, ale również w Nowym Jorku, w słynnym Carnegie Hall.

W 2016 roku Beatrice występowała z Orchestra Sinfonica Abruzzese w Teatro Comunale w L'Aquila, a w 2018 z Orkiestrą Virtuosi Brunensis.

W 2017 Eleonora wystąpiła z Orkiestrą Filarmonica Bacau w Teatro Fumagalli w Cantù, a w 2018, podobnie jak siostra, występowała z Orkiestrą Virtuosi Brunensis.

Uczestniczyły w wielu krajowych i międzynarodowych konkursach pianistycznych, zarówno jako solistki, jak i duet, zdobywając tam następujące pierwsze nagrody.

Duet

2010: Międzynarodowy konkurs pianistyczny "Musica Insieme" w  Musile di Piave (VE)

2015: Międzynarodowe konkursy pianistyczne “Giovani Musicisti” w Legnago (VR), “Diapason d’oro” w Pordenone i “Città di San Donà di Piave”

2017: Międzynarodowy konkurs pianistyczny na cztery ręce w Montecarlo

Beatrice

2009: Międzynarodowy konkurs pianistyczny “Giovani musicisti” w Treviso, Narodowy konkurs pianistyczny w Campi Bisenzio (FI)

2010: Międzynarodowy konkurs pianistyczny w Piove di Sacco (PD)

2013: Narodowy konkurs pianistyczny "Riviera Etrusca" w Piombino (LI)

2014: Narodowy konkurs pianistyczny “Città di Venezia”, Międzynarodowe konkursy pianistyczne “Musica Insieme” w Musile di Piave (VE), Piove di Sacco (PD), “Città di San Donà di Piave” i “Città di Albenga”

2015: Międzynarodowe konkursy pianistyczne “Giovani Musicisti“ w Legnago (VR), w Piove di Sacco, “Diapason d’oro” w Pordenone, Międzynarodowy konkurs pianistyczny Cesarza Francka w Brukseli

2016: American Protégé International Competition w Nowym Jorku

2019: Amadeus International Piano Competition w Lazise (VR)

Eleonora

2009: Narodowy konkurs pianistyczny w Campi Bisenzio (FI)

2010: Międzynarodowe konkursy pianistyczne "Musica Insieme" w Musile di Piave (VE) i w Piove di Sacco (PD)

2013: Narodowy konkurs pianistyczny "Val Di Sole" in Dimaro (TN)

2014: Narodowe konkursy pianistyczne “Città di Riccione”, “Riviera Etrusca” w Piombino (LI), Międzynarodowe konkursy pianistyczne “A. Salieri” w Legnago (VR), “Città di Pesaro”, “Città di San Donà w Piave” (VE), “Piano Talents”w Mediolanie i “Città di Albenga”

2015: Narodowy konkurs pianistyczny w Piove di Sacco, Międzynarodowy konkurs pianistyczny “Diapason d’oro” w Pordenone, Międzynarodowy konkurs pianistyczny Cesarza Francka w Brukseli

2016: American Protégé International Competition w Nowym Jorku

2019: Narodowy konkurs pianistyczny “Città di Riccione”

2019: Amadeus International Piano Competition w Lazise (VR)

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych