en_GBpl_PL

Filozofia

W lipcu 2009r. nie wiedzieliśmy jeszcze, że Piła dołączy do prestiżowych ośrodków kultury muzycznej w Europie. Mamy rok 2018, a Music Festival & Master Class świętuje 10 - lecie swojego istnienia. Przyszedł czas na refleksję…
Dużym wyzwaniem było, bez braku gwarancji finansowej, zbudować wydarzenie muzyczne, które swoją popularnością przyciągnie melomanów i sponsorów, przekona włodarzy o idei budowania innej jakości kultury muzycznej. Najważniejszym aspektem było dla nas wzbudzenie zaufania, że Piła stanie się platformą inspiracji i dialogu między artystami uznanymi na świecie, studentami i melomanami. Konsekwentnie realizowaliśmy nasze marzenia; powstała Miejska Sala Koncertowa, na scenie stoi nowy koncertowy fortepian Blüthner, a wysublimowana publiczność rezerwuje wakacyjny czas na Festiwal.
Nasze wydarzenie zapisało się już jako bardzo ważne w Europie i na świecie.  Chcemy zmieniać się, urzekać i zaskakiwać. Dlatego pragniemy dodać jeszcze większego prestiżu wpisując imię miasta PIŁA do nazwy wydarzenia. Od dzisiaj mamy zaszczyt zaprosić Państwa na PIŁA FESTIVAL & ACADEMY. Dzięki temu otwieramy przed sobą więcej możliwości organizacyjnych, a miasto i region Wielkopolska będą rozsławiane na świecie.
Cały czas nieustannie pracujemy nad tym, aby uczestnictwo w PIŁA FESTIVAL miało dla wszystkich studentów i artystów wymiar honorowy. Docelowo, chcemy również zapraszać artystów różnych specjalności, nie tylko muzyków, stąd paradoksalnie ograniczamy nazwę do PIŁA FESTIVAL, która jednak otwiera wiele możliwości organizacyjnych i ma służyć wszystkim tym artystom różnych specjalności, którzy zechcą prezentować swój talent i kształcić się na najwyższym poziomie w letniej akademii w Pile.
Mamy przywilej, od pierwszej edycji być wydarzeniem wpisanym jako ważne w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego i Gminy Piła, które rozumieją jego wartość i znaczenie, zapewniając długoterminową pomoc finansową.
Moja wdzięczność dotyczy wszystkich, którzy przez lata wspierają hojnie PIŁA FESTIVAL.
Jednak, aby rozwijać się potrzebujemy większego zaangażowania mecenatu prywatnego - „bez Was nie ma nas, bez nas nie ma Was”!
Jako dyrektor,  dziękuję za głębokie oddanie się naszemu Festiwalowi przyjaciołom, współpracownikom i wolontariuszom. Dziękuję również wszystkim wybitnym artystom i młodym talentom, którzy nadal będą nas oczarowywać przez następne lata.
Świętujmy ten Festiwal pod znakiem głębokich doznań i inspiracji…
 
Z wdzięcznością i szacunkiem
Andrzej Czaja
Dyrektor PIŁA FESTIVAL
Andrzej Czaja
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych