en_GBpl_PL

WŁODEK PAWLIK

Pianista jazzowy, kompozytor. Jedyny w historii polskiej muzyki jazzowej laureat nagrody Grammy za album „Night in Calisia”.
W jego dorobku jest ponad 30 autorskich płyt, które zdobywają laury Złotych i Platynowych Płyt.
Włodek Pawlik jest absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie fortepianu Barbary Hesse-Bukowskiej, gdzie od ponad 10-ciu lat jest wykładowcą i prowadzi zajęcia z improwizacji jazzowej.Współpracował z legendami amerykańskiego jazzu, takimi jak: Randy Brecker, Mike Stern, Tom Kennedy, Billy Hart, Arturo Sandoval, Rufus Reid, Scott Hamilton, Sal Nistico, Herb Geller, Richie Cole i wielu innych. Przez dekadę współpracował z amerykańskim zespołem Western Jazz Quartet z którym występował w Azji, Europie i USA.
Równolegle do jazzowej kariery ważnym nurtem twórczości Pawlika jest muzyka filmowa, wokalna,symfoniczna, baletowa i oratoryjna.
Skomponował ścieżki dźwiękowe m.in. do tak wybitnych obrazów jak „Rewers”B.Lankosza ; „Pora Umierać” D.Kędzierzawskiej (w roli głównej Danuta Szaflarska) czy „Within the Whirlwind” laureatki Oscara Marleen Gorris.
W roku 2018 Włodek Pawlik Trio feat. Randy Brecker zainaugurowało z wielkim powodzeniem Blue Note Jazz Festival w Nowym Jorku.
Na początku roku 2019 ukazała się bestsellerowa płyta „Pawlik/Moniuszko-Polish jazz”.
Prowadził wykłady z improwizacji jazzowej m.in. na Eastman School of Music oraz Western Michigan University. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
W roku 2014 otrzymał nagrodę Koryfeusz Muzyki Polskiej.
Honorowy Obywatel Kalisza.
Honorowy Obywatel Podkowy Leśnej.

Więcej na stronie: www.wlodekpawlik.com
facebook: https://www.facebook.com/wlodek.pawlik.fanpage

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych