en_GBpl_PL

IDEA   Piła Festival & Academy

 

     Piła Festival & Academy to niezwykła inicjatywa muzyczna, którą przed 10 laty do życia powołali wybitny skrzypek Bartłomiej Nizioł oraz Andrzej Czaja i Kamila Wiśniewska- Czaja.

     Przypadł mi w udziale zaszczyt określenia artystycznego rysu kolejnych edycji festiwalu. Jest to dla mnie wspaniałe, inspirujące wyzwanie, które z przyjemnością podjąłem. Chcę, aby Piła Festival był czasem dzielenia wielkiej pasji do muzyki w gronie wybitnych, doświadczonych instrumentalistów i najzdolniejszych muzyków młodego pokolenia. Oś Festiwalu wyznaczać będą koncerty, na których obok profesorów i studentów wystąpią zaproszeni soliści, zespoły i orkiestry, a okazją do wzajemnej inspiracji i wymiany poglądów będą mistrzowskie konsultacje. Najbardziej poruszające kreacje koncertowe studentów zostaną nagrodzone - grono pedagogów przyzna na koniec Festiwalu Grand Prix oraz nagrody Osobowości Artystycznych. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne oraz propozycje koncertów solowych z polskimi orkiestrami. 

     Mam nadzieję, że Piła Festival będzie dla występujących artystów, studentów i słuchaczy wspaniałym, głębokim przeżyciem, do którego pamięcią będziemy wracać przez długi czas.

     Dyrektor Artystyczny Piła Festival & Academy

     Marcin Zdunik

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych