en_GBpl_PL

PIŁA FESTIVAL & ACADEMY

Wielcy artyści i młode talenty w czasie dziewięciu dni koncertów i edukacji na najwyższym poziomie muzycznym w Pile. 

Od 24 sierpnia do 01 września 2019 Piła powraca, by stać się centrum międzynarodowego święta muzyki. Dziewięć dni konsultacji muzycznych i koncertów festiwalowych przyciągną do miasta największe talenty oraz gwiazdy z Polski i zagranicy.

To jedenasta edycja Piła Festival & Academy, wydarzenie pomyślane i przygotowane z innowacyjną formułą: Letnia Akademia Muzyczna  z zaproszonymi gościnnie profesorami polskimi i zagranicznymi, z którymi konsultować będą swoje umiejętności studenci, laureaci krajowych i międzynarodowych konkursów, cykl Wieczornych Koncertów z wielkimi nazwiskami muzyki klasycznej i jazzowej oraz muzyka w przestrzeni malarskiej i filharmonia maluszka.
Tak bogato i mistrzowsko przygotowany Festiwal jest wydarzeniem strategicznym bowiem stanowi ważną propozycję turystyczną i kulturalną w tej części polski, oraz jest fantastyczną i wyczekiwaną atrakcją przez mieszkańców. Kreujemy wizerunek miasta, aby jego prestiż i rozwój postrzegany był również poprzez kulturę.
Od wielu już lat realizujemy naszą misję wraz z Prezydentem Miasta Piły panem Piotrem Głowskim oraz Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego panem Markiem Woźniakiem.
Wszystkim, którzy wspierają nas i przyłączają  się do współorganizacji w każdy możliwy sposób należą się osobne słowa szacunku i uznania.

 

„Muzyka jest większym odkryciem, niż cała mądrość i filozofia.” Ludwig van Beethoven
 
Do zobaczenia podczas Piła Festival & Academy 2019
 
Zapraszam
Dyrektor PIŁA FESTIVAL
Andrzej Czaja
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych