en_GBpl_PL

PIŁA FESTIVAL & ACADEMY

zapisało się już jako wydarzenie bardzo ważne w Polsce i Europie.  Chcemy zmieniać się, urzekać i zaskakiwać. Cały czas nieustannie pracujemy nad tym, aby uczestnictwo w PIŁA FESTIVAL & ACADEMY miało dla wszystkich studentów, artystów i melomanów wymiar honorowy.
To z pewnością wyjątkowe wydarzenie muzyczne w Polsce. Od 2019 roku dyrektorem artystycznym jest wybitny polski wiolonczelista, solista, kameralista, laureat prestiżowych nagród muzycznych, oraz profesor Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie i Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku M A R C I N   Z D U N I K.
 ACADEMY Master Classes poprowadzą gwiazdy muzyki klasycznej:
Marcin Zdunik / wiolonczela – Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, Uniwersytet Fryderyka Chopina w Warszawie
Danjulo Ishizaka – Basel Music Academy i Berlin University of the Arts (UDK Berlin)
Anna Maria Staśkiewicz – Akademia Sinfonia Varsovia
Alexander Sitkovetsky – Royal Academy of Music London
Katarzyna Budnik – Uniwersytet Fryderyka Chopina w Warszawie
Wszystkim studentom podczas konsultacji i koncertów towarzyszyć będą tradycyjnie już jedni z najlepszych polskich pianistów kameralistów  Grzegorz Skrobiński i Piotr Kopczyński / Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie /, Michał Francuz / Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu/.
Konsultacje z improwizacji jazzowej poprowadzi światowej sławy polski pianista jazzowy Włodek Pawlik. W 2014 roku został laureatem nagrody GRAMMY (nagroda uważana za odpowiednik OSCARA w filmie)  w kategorii Best Large Jazz Ensemble Album za płytę Night in Calisia, nagraną wspólnie z trębaczem Randy Breckerem, Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej i Włodek Pawlik Trio.
FESTIVAL zainauguruje koncertem POLISH SOLOISTS STRING ORCHESTRA.
Zespół skupia najwybitniejszych muzyków młodego pokolenia w Polsce, laureatów ponad 200 nagród na całym świecie,  którego dyrektorem i koncertmistrzem jest skrzypek Sebastian Czaja, zaś solistami będą Danjulo Ishizaka, Anna Maria Staśkiewicz, Alexander Sitkovetsky i Marcin Zdunik
Koncert w ogrodzie Muzeum Stanisława Staszica w towarzystwie nestorów polskiego jazzu. Janusz Strobel, gitara i  Włodzimierz Nahorny, fortepian – BOSSA NOVA
WŁODEK PAWLIK TRIO, to zdecydowanie kolejne wydarzenie Festivalu. Tym razem Moniuszko na jazzowo.
Zapewne na wielkie zainteresowanie melomanów zasługuje recital laureata Imola Piano Festival. Koncert organizowany jest we współpracy z Accademia Pianistica Internazionale "Incontri col Maestro"  miasto Imola / Włochy.
Niepowtarzalny Koncert Nocny w kościele św. Rodziny w wykonaniu profesorów ACADEMY – Anna Maria Staśkiewicz, Katarzyna Budnik, Marcin Zdunik.
Każdego dnia, zaczynając od 27 sierpnia koncertować będą w nowej, przepięknej Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina  studenci ACADEMY.
PIŁA FESTIVAL & ACADEMY zamknie Uroczysta Gala Wręczenia Grand Prix i Osobowości Muzycznych ACADEMY, wystąpią laureaci tegorocznej edycji.
 
Serdecznie zapraszam
Dyrektor PIŁA FESTIVAL
Andrzej Czaja
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych