en_GBpl_PL

29.08.2019

Pawlik/Moniuszko - Polish Jazz

Koncert organizowany we współpracy z Muzeum Stanisława Staszica

WŁODEK PAWLIK  fortepian

DAMIAN KOSTKA  kontrabas     ADAM ZAGÓRSKI  perkusja

Sala Miejska, godz. 21.00

Bilety 50 zł / 30 zł, do nabycia w  kasie Regionalnego Centrum Kultury w Pile, pl. Staszica 1, lub przed koncertem w foyer Sali Miejskiej, ul. Dąbrowskiego 8
 
Dwóch wielkich artystów, dwie epoki, dwie wrażliwości muzyczne!  Włodek Pawlik to jedyny polski laureat Grammy w kategorii jazzu. 
W programie koncertu znajdują się utwory z płyty „Pawlik/Moniuszko – Polish Jazz”, inspirowanej kompozycjami Stanisława Moniuszki w aranżacjach Włodka Pawlika, m.in. „Prząśniczka”, „Pieśń wieczorna”, „Ten zegar stary”, „Gdyby rannym słonkiem”, „Szumią jodły na gór szczycie”, „Aria z kurantem”. Koncert odbywa się w ramach obchodów Roku Stanisława Moniuszki.

28 - 31 sierpnia 2019

Koncerty Studentów AKADEMII

Sala Miejska, godz. 18.00

wstęp wolny

 
Koncerty studentów Akademii to szczególne wydarzenie. Podczas konsultacji mistrzowskich, które odbywać będą się w Zespole Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile, profesorowie wybiorą studentów, którzy wykonają swój program na scenie Miejskiej Sali Koncertowej.
Na podstawie konsultacji, a następnie koncertów, międzynarodowa kadra profesorów przyzna Grand Prix i wybierze kilka Osobowości Muzycznych. Nagrody wręczone zostaną ostatniego dnia, na Gali kończącej Piła Festival & Academy, a laureaci zaprezentują się na uroczystym koncercie.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych