en_GBpl_PL

Adam Suska

Adam Suska,  skrzypek urodzony w Gdańsku,  to młody artysta, którego coraz częściej można usłyszeć na scenach koncertowych w Polsce oraz w Europie. Posiada niezwykle bogaty  repertuar jak na swój wiek. W ostatnim czasie debiutował jako solista z Polską Filharmonią Bałtycką w Gdańsku pod dyr. G. Tchitchinadze, Filharmonią Świętokrzyską w Kielcach pod dyr. M. Pijarowskiego, Filharmonią Zielonogórską pod dyr. R. Kłoczko, a także podczas recitalu w Filharmonii Narodowej w Warszawie. W najbliższych miesiącach będzie można go usłyszeć w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, w Filharmonii Koszalińskiej pod dyr. J. Chrenowicza czy podczas koncertu z Elbląską Orkiestrą Kameralną.

Jest laureatem wielu prestiżowych nagród na międzynarodowych konkursach skrzypcowych i muzycznych. Do jego najważniejszych osiągnięć należy: II nagroda na XV Międzynarodowym Konkursie im. K. Lipińskiego i H. Wieniawskiego w Lublinie (2021), Grand Prix Opus           Competition, (2021) Grand Prix Puławy and The Violin Competition, III nagroda na EuroAsia          Competition Tokio (Japonia, 2021), Grand Prix Piła Festival & Academy 2021 oraz nagroda       specjalna: koncert z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy oraz Grand Prix Virtuoso&Belcanto Competition Lucca (Włochy, 2021).

Jest stypendystą m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji im. J. Semkowa, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, Prezydenta Miasta Gdańska, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Rotary Club Gdańsk-Sopot-Gdynia.

Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku ośmiu lat w Gdańsku. Po ukończeniu Szkoły Muzycznej im. S. Suzuki u prof. Anny Podhajskiej kontynuował swoją edukację w OSM im. Z. Brzewskiego w Warszawie pod kierunkiem prof. Magdaleny Szczepanowskiej. Kształcił się również pod okiem prof. Yaira Klessa w Buchmann-Mehta School of Music w Tel-Awiwie oraz w Scuola di Musica di Fiesole we Włoszech. Obecnie studiuje na Uniwersytecie       Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie pod kierunkiem prof. Agaty Szymczewskiej.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych