en_GBpl_PL

Jak pamiętamy, w zeszłym roku odbyła się jubileuszowa 10. edycja naszego Festiwalu. Zamknięcie dekady to dla wielu uczestników tego przedsięwzięcia czas refleksji, podsumowań i zmian...

 

Mamy zaszczyt poinformować, że od tego roku funkcję Dyrektora Artystycznego Piła Festival & Academy przejął Marcin Zdunik. Mieliście Państwo okazję go poznać jako profesora mistrzowskich konsultacji na wiolonczeli podczas zeszłorocznej edycji naszej imprezy. Poniżej publikujemy przesłanie tego wybitnego artysty, którym będzie się kierował współtworząc nasz festiwal.
Równocześnie pragniemy w tym miejscu serdecznie podziękować Bartłomiejowi Niziołowi, który pełnił tą funkcję przez dotychczasowe 10 edycji Festiwalu, wnosząc nieoceniony wkład w jego tworzenie i rozwój. Dziękujemy Bartku za Twoje zaangażowanie, pracę i zaufanie, którym nasz obdarzyłeś. Bez Ciebie nie bylibyśmy dziś w miejscu, w którym jesteśmy.

IDEA Piła Festival & Academy

Piła Festival & Academy to niezwykła inicjatywa muzyczna, którą przed 10 laty do życia powołali wybitny skrzypek Bartłomiej Nizioł oraz Andrzej Czaja i Kamila Wiśniewska- Czaja.

Przypadł mi w udziale zaszczyt określenia artystycznego rysu kolejnych edycji festiwalu. Jest to dla mnie wspaniałe, inspirujące wyzwanie, które z przyjemnością podjąłem. Chcę, aby Piła Festival był czasem dzielenia wielkiej pasji do muzyki w gronie wybitnych, doświadczonych instrumentalistów i najzdolniejszych muzyków młodego pokolenia. Oś Festiwalu wyznaczać będą koncerty, na których obok profesorów i studentów wystąpią zaproszeni soliści, zespoły i orkiestry, a okazją do wzajemnej inspiracji i wymiany poglądów będą mistrzowskie konsultacje. Najbardziej poruszające kreacje koncertowe studentów zostaną nagrodzone - grono pedagogów przyzna na koniec Festiwalu Grand Prix oraz nagrody Osobowości Artystycznych. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne oraz propozycje koncertów solowych z polskimi orkiestrami.

Mam nadzieję, że Piła Festival będzie dla występujących artystów, studentów i słuchaczy wspaniałym, głębokim przeżyciem, do którego pamięcią będziemy wracać przez długi czas.

Dyrektor Artystyczny Piła Festival & Academy

Marcin Zdunik

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych