en_GBpl_PL

Jonian Ilias Kadesha

"Kadesha ma coś z wyglądu szalonego profesora i energicznego stylu gry Paganiniego”Western Mail, Peter Collins / 8.9.2018

Jonian Ilias Kadesha ma grecko-albańskie korzenie, na codzień mieszka w Berlinie. Artysta mówi nie tylko po grecku, albańsku, niemiecku i angielsku, ale interesuje się również filozofią i retoryką. Jego grę cechuje stylistyczna dokładność w interpretacji dzieł od dawnych do współczesnych kompozytorów, oraz perfekcyjna artykulacja. Kadesha nieustannie poszukuje czegoś nowego z nieograniczoną wyobraźnią dźwiękową.

Zdobył nagrody na German Music Competition, Windsor International i Leopold Mozart Violin Competition. Był objawieniem XIII Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego, gdzie jako 13- latek doszedł do półfinału. Artysta koncertował ze Szkocką Orkiestrą Kameralną w Tivoli w Kopenhadze, oraz występował z Orkiestrą RTE w National Concert Hall w Dublinie, Royal Philharmonic Orchestra, New Russian State Orchestra pod dyrekcją Yuri Bashmet oraz z Chamber Orchestra of Europe na festiwalu w Kronberg. Jonian Ilias Kadesha koncertuje w najważniejszych salach i na znanych festiwalach w całej Europie: Wigmore Hall London, Handelsbeurs Concertzaal Gent, Louvre Paris, Philharmonie Berlin, Salle Moliere Lyon, Salle Garnier Montecarlo czy Golden Hall w Augsburgu.

Uczył się u legendarnych profesorów: Salvatore Accardo, Grigori Zhislin i Ulf Wallin. Uczestniczył w kursach mistrzowskich u Ferenca Radosa, Stevena Isserlisa, Ivry'ego Gitlisa, Leonidasa Kavakosa i Eberharda Feltzrundena.

Od 2018 roku Jonian Ilias Kadesha jest wspierany przez Young Classical Artists Trust w Wielkiej Brytanii. Kadesha gra na skrzypcach Giovanni Battisty Guadagniniego (1749).

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych