en_GBpl_PL

Michał Francuz

Urodzony w 1980 roku w Szczecinie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął mając dziewięć lat, w PSM I-go stopnia w Szczecinie. W latach 1992-1998 kontynuował swój rozwój w Państwowym Liceum Muzycznym w Szczecinie, w klasie fortepianu dr Mikołaja Szczęsnego. Obecnie jest pracownikiem Akademii Muzycznej im I. J. Paderewskiego w Poznaniu, którą ukończył pod kierunkiem profesora Waldemara Andrzejewskiego. Od wielu koncertuje jako muzyk solowy oraz kameralista, promując muzykę klasyczną zarówno w Polsce jak i za granicą.

 Artysta jest zdobywcą wielu nagród na prestiżowych konkursach muzycznych. Był również trzykrotnym stypendystą Towarzystwa Przyjaciół Szczecina. Uczestniczył w licznych Mistrzowskich Kursach Pianistycznych, gdzie miał okazję pracować pod kierunkiem m.in.: prof. Haliny Czerny-Stefańskiej, prof. Waldemara Wojtala, prof. Wiktora Mierżanowa, prof. Kevina Kennera, czy prof. Irmy Hoffmeister. Podróżował z recitalami po wielu scenach Europy i świata, m.in. w Niemczech, Szwajcarii, Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Danii, Francji, Algierii i Arabii Saudyjskiej.

Był oficjalnym pianistą podczas 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, w roku 2016.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych