en_GBpl_PL

Polish Soloists

Orkiestra założona w 2018 roku z inicjatywy Sebastiana Czai, który pełni funkcję dyrektora oraz koncertmistrza orkiestry.

Polish Soloists to grupa wybitnych, pełnych pasji polskich artystów młodego pokolenia. Polish Soloists to synonim nowej jakości oraz kierunku współczesnej formy koncertu. Wszyscy muzycy Polish Soloists są solistami co sprawia, że jest to pierwsza w Polsce orkiestra o tak niepowtarzalnym profilu. Artyści są laureatami najbardziej prestiżowych konkursów muzycznych na świecie. Zdobyli łącznie ponad 250 nagród na krajowych i międzynarodowych konkursach muzycznych. Zespół o tak wysokim poziomie wykonawczym daje praktycznie nieograniczone możliwości w doborze repertuaru koncertowego, z czego korzystają zarówno sami muzycy jak również odbiorcy.

Kierownictwo artystyczne nad orkiestrą piastuje wybitna polska skrzypaczka, Celina Kotz. W składzie orkiestry regularnie występują tacy artyści jak R. Kwaśnikowska, S. Wilga, S. Ślubowska, M. Gidaszewska, A. Krzyżak, P. Czarny, Z. Sosnowska , K. Wiśniewska czy J. Lewandowski. W repertuarze Polish Soloists znajdują się doskonale znane kompozycje cenionych na całym świecie kompozytorów, jak i utwory współczesne. Orkiestra ma za sobą polskie prawykonanie kompozycji M. Richtera.

Polish Soloists współpracowała z wybitnymi artystami, m.in. Marcinem Zdunikiem, Danjulo Ishizaką, Bartłomiejem Niziołem czy Alexandrem Sitkovetsky’m. Mają za sobą występy w całym kraju, m. in. na Zamku Królewskim w Warszawie, inauguracji Pila Festival, Międzynarodowym Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych, Festiwalu Muzyki Romantycznej, Studiu Koncertowym Polskiego Radia czy podczas Nocy Muzeów w Pracowni Jagi Hupało.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych